Вампіри (упирі — в цій статті розглядається поняття упир в українських міфології і мистецтві) — міфологічні або фольклорні неживі істоти (інші назви невмерлі, оживлені, мертвяки), зазвичай ожилі людські трупи, які живляться людською і/або тваринною кров’ю. Їх також часто зображують у кіно чи художній літературі, хоч вампіри з художніх творів мають деякі відмінності від вампірів міфологічних. В фольклорі термін переважно використовується стосовно кровососа з східно-європейських легенд, але часто вампірами називають і подібних створінь з інших країн і культур.
Вампіри (упирі́, вурдалаки) — міфологічна чи фольклорна нечисть, оживші людські трупи, які харчуються людською або тваринною кров`ю. Вони так само є частим об'єктом кіно чи художньої літератури. У фольклорі термін звичайно використовується стосовно кровососущої істоти зі східно-європейських легенд, але часто вампірами називають і схожих створінь з інших країн і культур. Характерні риси вампіра в різних переказах сильно відрізняються. Деякі культури мають історії про нелюдських вампірів, наприклад кажанів, собак і павуків.
Вампіризм — це спосіб життя, заснований на відібранні крові в жертви. У фольклорі і сучасній культурі термін головним чином відсилає до можливості одержати надлюдські здібності. Історична практика вампіризма може розглядатися як більш специфічна і менш розповсюджена форма канібалізму. Вживання в їжу крові чи плоті іншої людини використовувалася як тактика психологічної війни, спрямована на те щоб усилити страх у ворога. В зоології та ботаніці термін «вампіризм» використовується стосовно піявок і інших організмів, що харчуються тілесною рідиною інших істот. Термін так само використовується і стосовно вигаданих тварин схожої природи, включаючи чупакабру.
Інші поширені назви
Хоча найвідомішими назвами є вампір та упир, але в інших країнах є багато різновидів істот, які теж можуть називатися і вампірами, наприклад:
асвангу;
бруджо, бруджа, бруха;
бхутас;
венче;
гангрел;
гуль;
джованні;
емпуса;
йара-мо-йаха-ху;
каппа;
кіцуне;
лазомбра;
ламія;
лангсуяр;
ланнан ши;
лар;
малкавіан;
мора;
морой;
носферату;
обайфо;
понтіанак;
равнос;
ракшас;
салубрі;
самеді;
стрікс, стріга;
тзіміск;
тлахуелпучі;
тореадор;
тремер;
чепіді;
чіан-ши.
абарай
Обережо.....то кусючі гади...
ОтветитьУдалить